05 maart 2004
Heksen en Wicca
Aan het begin van de bijeenkomst wens ik jullie erop attent te maken dat wij sprekers van deze groep niet alwetend noch onfeilbaar zijn en dat wij het belangrijk vinden dat u over de gebrachte materie zelf nadenkt. Mag ik u vragen welk onderwerp u voor vanavond voorzien hebt?
Ja broeder, het onderwerp voor vanavond is: Heksen en Wicca.
Eigenlijk kunnen we dan spreken over het paganisme, want wanneer je het woord heksen gebruikt, dan zit je hier in deze contreien, voor zover dat ik mij dit kan herinneren, toch met een nogal negatief beeld en wanneer je spreekt over Wicca dan spreek je eigenlijk over een moderne vorm van de oude godinnencultus.
Beide vormen eigenlijk, denk ik aan de hand van wat ik hier bij jullie aflees, gaan niet over de vrouwen en soms ook mannen die zich met de echte natuurelementen, de echte natuurreligie hebben beziggehouden. Hetgeen wat je volgens mij, en wat we zo de laatste tijd waarnemen, meemaakt met de naam Wicca is mensen die zoeken – en dan vooral vrouwen die zoeken – naar een nieuwe groep, in vele gevallen toch, waar zij kunnen toe behoren om zichzelf een bepaalde plaats in de maatschappij te geven. Daar is niks op tegen, daar is niks fout mee. Het is een beetje jammer dat men dan uitgaat van alle mogelijke procedures om zich zogezegd tot deze stand van Wicca te kunnen vereffen. Niet beseffende dikwijls, dat de krachten die zij willen gebruiken, waar zij mee willen werken, eigenlijk altijd en onder alle mogelijke omstandigheden bruikbaar zijn.
Dan krijg je het fenomeen dat je zegt een heks. Een heks is eigenlijk, als je het in deze contreien goed nagaat, de vrouw die door de katholieke kerk verworpen wordt, omdat zij de oorzaak zou zijn van de zonde en het kwaad op deze wereld. Dan zie je dat gedurende eeuwen vele vrouwen zich uit het maatschappelijke leven hebben teruggetrokken en aan de rand van de maatschappij een eigen leven hebben opgebouwd, een soort eigen werkelijkheid, waardoor dat je kreeg dat velen van hen, van hen tenminste, gaven hebben ontwikkeld die in kennis soms ver vooruit lagen op de toenmalige gekende wetenschappen.
Zo zien we dat vele vrouwen tot de ontdekking kwamen welke hallucinerende werkingen bijvoorbeeld bepaalde kruiden hadden, bepaalde bloemen. We zien ook dat zij in vele gevallen ontdekken hoe men met krachten zoals magnetisme, hypnose en zo verder kon omgaan, zodat we aan de hand van de verhalen die dan opgetekend zijn door hun vervolgers toch gerust kunnen zeggen dat in sommige gevallen er werkelijk door deze vrouwen allerlei beelden zijn opgewekt om zichzelf af te schermen natuurlijk naar de buitenwereld toe, die in wezen niet aanwezig zijn of waren.
Dit is zo hetgeen wat ik kan zeggen over beide groepen van vrouwen, de oude heksen en de huidige Wicca. Verder hebben ze weinig gemeen. Maar wanneer we vanavond spreken over, en dan vind ik het woord heks een beetje kleinerend, maar misschien langs de andere kant zullen het sommigen een eretitel vinden, maar waar ik wel wil over spreken en zeker de waarde daarvan naar voorbrengen, is over de vrouwen die door de eeuwen heen op deze aarde hun eigen bewustwordingsweg gegaan hebben, ondanks alles, en die dikwijls door de maatschappij zijn uitgestoten geweest. En deze vrouwen vind je niet terug in Wicca groepen. Deze vrouwen vind je niet terug bij de oude vervolgde heksen.
Deze mensen waren eigenlijk priesteressen van, voor deze streken hier zou je kunnen zeggen, de oude Keltische gebruiken en in vele gevallen nog afstammelingen of toch verband hebbende met de druïden cultus. Daardoor krijg je mensen die een enorme kennis soms bezaten, niet alleen over de natuur, maar ook wat betreft magische krachten en zo verder. Zij konden, als zij dat wilden, ganse bevolkingsgroepen in een bepaalde richting manipuleren. Vele van deze dames hebben naar de buitenwereld toe een heel normaal leven geleid. In vele gevallen hadden zij nogal eens een titel, anderzijds waren zij gewoon een echtgenote. Terzelfder tijd, zonder dat de wereld dit heeft opgemerkt – en met de wereld bedoel ik hier dan de maatschappij waarin zij leefden – hebben zij dus een soort tweede werkelijkheid opgebouwd, waarin zij zeer vele zaken verwezenlijkt hebben. We mogen niet vergeten dat veel van deze vrouwen ook heel goede alchemisten waren, en dat zeker een heel groot deel van de huidige scheikunde zijn basis vindt bij de opzoekingen en de proefnemingen van deze mensen.
Anderzijds zien we ook dat zij in veel gevallen zeer sterk gedreven en gespecialiseerd waren in het kennen van het menselijk lichaam, zijn werkingen. Daardoor krijg je ook op een bepaald moment dat, zeker hier in deze contreien, naar bepaalde vroedvrouwen er een enorm ontzag is ontstaan. Deze vroedvrouwen waren niet alleen de hulp bij de geboorte van kinderen, maar hun kennis was in vele gevallen veel uitgebreider en groter dan de toenmalige geneesheren, want deze hadden maar heel weinig zicht op een menselijk lichaam, hoe het functioneerde en zo verder.
Dit klinkt dan weer misschien raar, maar ook hier moet ik zeggen dat het aan deze vrouwen te danken is dat uw maatschappij op het ogenblik een zo ver doorgedreven geneeskunde kent. Spijtig genoeg zien we dat op het ogenblik sommige kennis overgaat naar de algemene maatschappij, dat deze dan al rap op verkeerde sporen komt, verkeerde evoluties kent, met alle gevolgen van dien.
Waar ik toe wil komen is heel simpel, dat de vrouw die kan omschreven worden in jullie maatschappij als heks, om het simpel te houden, degene is geweest die aan de basis ligt van zeer veel kennis. We zien dan ook een zeer interessant fenomeen, dat is dat deze vrouwen nogal eens de neiging hebben om meerdere levens na elkaar ongeveer eenzelfde weg te kiezen. En dan zie je dat in de huidige maatschappij, de door mij omschreven heksen van honderden jaren terug, zich bijvoorbeeld nu gaan specialiseren in, laat ons zeggen, geneeskunde, anderen in een alternatieve vorm van scheikunde en zo verder. Het zijn niet degenen die de standaardwegen bewandelen, het zijn meestal degenen die met nieuwe theorieën komen, met nieuwe uitvindingen en zo verder. In sommige gevallen zijn zij zich daarvan bewust, in andere gevallen gaat het via onbewuste weg, maar is de sturing wel degelijk aanwezig.
En zo zie je dat, zonder dat het opvalt, zelfs in uw maatschappij, dames aan het werk zijn, om het zo uit te drukken, die voor de evolutie, en zeker in de nieuwe tijd, enorm belangrijk zijn. Maar wees gerust, het zijn niet de dames die zeggen: Ik ben een Wicca, en het zijn niet degenen die zeggen: Ik ben de hoog-ingewijde. De echte heks, om het dan zo uit te drukken, zal het u niet vertellen, zij beseft wel degelijk waar ze mee bezig is, en in de meeste gevallen zal zij haar werk in stilte en dikwijls in eenzaamheid verder zetten. Op sommige ogenblikken kan het zijn dat deze vrouwen samenkomen, dat zij bepaalde projecten, om het zo uit te drukken, samen uitwerken, en dat je dan in deze maatschappij plots een verandering ziet ontstaan.
Het is belangrijk te beseffen dat de priesteres, die bezig is met deze krachten, met deze ontwikkeling op aarde, meestal niet alleen in de stof werkt, maar gezien haar door de tijd opgebouwde mogelijkheden en gevoeligheden, dit ook in de geest tot uiting brengt. Daardoor krijg je mogelijkheden die voor de gewone mens gesloten blijven. Daardoor zie je ook dat er, misschien rondom u, onverklaarbare dingen gebeuren.
Ik denk dat ik nu een klein beeld gegeven heb van wat de werkelijke heks is. En dat beeld is misschien wel anders dan dat jullie gewoon zijn van in boeken te lezen, of in verhalen te horen. De werkelijke heks is niet iemand die behoefte heeft, om samen met anderen, in groep te dansen, te zingen en te doen. Niet dat ik daar iets tegen heb hoor, verre van. Dit mag perfect, maar dat gedeelte, van wat beschreven wordt als Wicca- of heksengebeuren, of het moderne heksengebeuren, staat mij toe te zeggen, dat ik dat graag tot de folklore reken. De echte heks, om het zo uit te drukken, de priesteres, wat ik een betere titel voor haar vind, zal zich aan zulke zaken niet gelegen laten. Waarmee ik ook weer niet gezegd heb, dat degenen die de nieuwe Wicca-richting aanhangen, daar niets aan hebben. Dat is iets totaal anders.
Men kan perfect zoekende zijn en via boeken, via lezingen, via samenkomsten, langzaam maar zeker, een geestelijke weg ontwikkelen en deze gaan. En in dit leven aan zoiets veel hebben. Alleen al tot de ontdekking te kunnen komen, dat je door een gelijke interesse, een sterke harmonie kunt opbouwen, betekent al heel veel voor een mens. En dat door bepaalde rituelen trachten te doen, je bepaalde kleine resultaten kunt boeken, kan ook aanzetten tot een dieper inzicht in jezelf en een zoeken naar de innerlijke waarden. Dus het is zeker niet, dat ik hier wil zeggen, dat wij vanuit de geest dit als minderwaardig zouden beschouwen.
Maar wanneer er op een avond als deze gevraagd wordt naar het echte fenomeen – want dat verwacht je toch van onze zijde, dat we daar een tip van de sluier oplichten – dan moeten we zeggen, dat er wel verschil bestaat. En dat was wat ik u tot hiertoe heb willen duidelijk maken. En dit fenomeen bestaat al veel langer dan dat je inschat.
Bijvoorbeeld: in de Romeinse tijd was dit ook een gekend fenomeen. Men sprak toen zeker niet over heksen. Maar er waren vrouwen die ook buiten de gewone maatschappij functioneerden. Zo is er een heel, en waarschijnlijk degenen die de klassieken gestudeerd hebben, zullen dit misschien zich nog herinneren, het geval Flavia. Deze vrouw kunnen we in deze tijd omschrijven als een heks. Een heks die in Rome leefde op een begraafplaats. Het was een vrouw die geconsulteerd werd om in de toekomst te zien, en dit zeer goed deed. De gekendste eigenaardigheid die ook beschreven staat in uw oude geschriften was, dat zij leefde van het eten van vossenogen en stierenogen. Nu kunt u denken: bah, wat is dat, op een begraafplaats leven en dan enkel dat eten? Wel, het is heel simpel te verklaren. Deze dame was ervan overtuigd dat zij bepaalde gaven bezat, en dat zij deze gaven kon versterken – dus het gaven van zien, van toekomst voorspellen – dankzij het feit van vossenogen te eten en stierenogen te eten. En blijkbaar heeft zij in haar leven veel succes gehad, want menig machtig heerser heeft haar geraadpleegd.
We kunnen verder gaan in de geschiedenis, of de u gekende geschiedenis, en dan zien we dezelfde fenomenen, bijvoorbeeld in het Egyptische Rijk. De priesteressen van Isis zou je kunnen omschrijven als heksen avant la lettre. Ook zij hadden enorme kennis die niet te versmaden was. En zo zouden we ver terug kunnen gaan.
Eén lijn is overal zichtbaar, of dat je nu spreekt van Egypte, of je spreekt van de Middeleeuwen, of je spreekt van deze tijd, de echte heks, om het zo uit te drukken, de priesteres, is steeds de vrouw die zich inzet voor het welzijn van de aarde. En dat omvat veel meer dan het welzijn van de mens. Dit omvat het volledige geheel: mens, dier, plant, aarde. Alles wat maar met het leven op deze planeet te maken heeft, onder welke vorm ook, wordt door haar in harmonie benaderd en mee gewerkt. Zij hebben ook een enorm geloof, een geloof in de krachten van de kosmos. Ik weet, bij de moderne Wicca zegt men, zij aanbidden de godinnen, en men vormt daar een ganse mythe rond. Men gaat veel oude godinnen aanhalen en daar van alle verhalen bij breien. De werkelijke priesteres doet dit niet. De werkelijke priesteres weet dat de kosmos één harmonie is. Zij weet ook dat godin of god niet bestaat, maar dat er één kracht bestaat. En zij werkt vanuit die kracht.
Daarmee zie je dat er tussen hetgeen wat de maatschappij denkt, schrijft en publiceert over Wicca, en de werkelijke priesteres wel degelijk een verschil is. Maar het is dankzij haar ingesteldheid, dankzij haar kennis van de harmonieën, van de kosmische wetgevingen, om het zo te zeggen, van de evenwichten, en haar onwankelbaar vertrouwen en geloof daarin, dat zij voor deze wereld werkelijk zeer veel, maar zeer veel betekenen. En dat zij ook, wanneer zij iets plannen, daar resultaat in krijgen. Want dan gaat in veel gevallen hun werkelijkheid, de normale werkelijkheid waar de mens in leeft opzij plaatsen. En dan gaat de mens zeggen: Hé, dat is raar dat dit gebeurt, of hoe is dit mogelijk, dit is bijna een wonder. Nee, het zijn gewoon de evenwichten, de harmonieën, die op dat ogenblik ervoor zorgen dat plaatsgrijpt wat moet plaatsgrijpen.
Zo, mijn beste vrienden, ik hoop dat ik het niet te moeilijk gemaakt heb. Hebt u vragen op dit ogenblik?
Vragen
Broeder, de heks van vandaag werkt zowel met de krachten van de aarde als de geestelijke krachten, als ik het goed begrepen heb, dus de meer goddelijke krachten. Kunt u daar iets meer over zeggen? Hoe moet ik die wisselwerking zien?
De heks van vandaag, om uw woorden te gebruiken, is de vrouw die al heel ver staat qua bewustzijn, is de vrouw die reeds meerdere malen op deze planeet een weg heeft gegaan en tijdens deze ontwikkeling steeds verder de echte krachten van de kosmos heeft leren kennen. Het echte besef van hoe de wereld in elkaar steekt.
Het is bijvoorbeeld de vrouw die, wanneer zij een versleuteld gegeven krijgt, dit kan gebruiken. Ik zou daar een voorbeeld kunnen aanhalen, wanneer iemand bijvoorbeeld de Bijbel leest. De Bijbel, zoals jullie hem kennen en lezen – ik bedoel het Oude Testament hiermee, niet het Nieuwe Testament – is een totaal versleuteld boek. De Bijbel houdt voor de gewone man in de straat levensrichtlijnen in, hoe hij moet leven, hoe zijn houding en zo verder moet zijn ten opzichte van de maatschappij.
Wanneer je echter de Bijbel leest zoals hij bedoeld is, dan krijg je daar zeer vele kosmische geheimen. Je moet rekening houden dat de mensen die deze boeken geschreven hebben, ongeveer toch een 2700 jaar voor de jaartelling begint, want dan zijn de eerste geschriften geschreven, hadden wel degelijk de bedoeling dat deze zouden blijven bestaan. Zij wisten echter heel goed, wanneer zij dit op een andere wijze hadden gedaan – de waarden die daarin gelegd waren – door degenen die er nog niet rijp voor waren, zouden kunnen misbruikt worden, met alle gevolgen van dien. Dit is gedurende deze vele eeuwen nooit kunnen plaatsvinden. Eigenaardig genoeg is wel, dat degenen die de waarden die daarin gelegd zijn moesten kennen en gebruiken door de eeuwen heen, dit steeds hebben gevonden. Niet zozeer omdat zij in staat waren deze oude geschriften letterlijk te lezen, maar omdat zij via een ervaring en een bewustzijnsniveau gewoon konden aanvoelen wat daar neergeschreven was. Zo is dan ook op later tijdstip de door u waarschijnlijk allen gekende kabbala ontstaan. De kabbala is op dezelfde wijze een versleuteld geheel, waar enkel degene die weer ver genoeg staat qua inwijding of bewustwording dit lezen kan, en zo krijg je nog meer zaken.
Zo kun je zeggen, en dit behoort ook tot de meestal gebruiksvoorwerpen van de huidige priesteres, bijvoorbeeld het kaartspel, het kaartspel dat ook eeuwenoud is en waar elk van de 22 kaarten een geheim inhoudt. De gewone mens in de straat die ermee speelt, zal er van alle mooie zaken in zien, maar nooit aanvoelen of ontdekken wat de ware sleutel is. De echte priesteres, wanneer zij dit gebruikt, zal, zoals de echte kabbalist, dadelijk aanvoelen waar het over gaat en de vertaling kunnen maken van hetgeen bij haar naar voor komt. Zo zien we dat met vele andere zaken, en dat is toch belangrijk te beseffen.
We leven in een maatschappij waar op het ogenblik alles te koop is. Mensen hebben nogal eens de neiging van te denken dat bewustwording of inwijding, of hoe je het ook wilt noemen, te koop is. Tot mijn grote spijt moet ik u zeggen dat dit nooit zo is, ook nooit zo is geweest. Het is een weg die je gaat, door de eeuwen heen, om het zo te zeggen. Een weg die niet alleen in de stof ligt, en dat beseft de priesteres of de heks maar al te goed, maar een weg die ook in de sfeer, in de geest aanwezig is. Daarom is het ook zo dat zeer vele van de huidige heksen officieel hun werk in de stof doen, maar tegelijkertijd in de geest soms enorme zaken tot stand brengen, leren en zo verder.
De grens voor deze mensen, om het zo uit te drukken, is bijna in sommige ogenblikken onbestaande. Zij kunnen naar de buitenwereld toe heel stoffelijk zijn, met alle typische menselijke kenmerken, en terzelfder tijd zeer diep geestelijk bezig zijn. Maar zoals ik het u al meermaals heb gezegd op deze avond, je zult ze niet zomaar tegenkomen. De echte priesteres of de echte heks zal uw weg soms kruisen, op dat ogenblik zul je geholpen worden, en dan kan het best zijn dat je ze in dit leven niet meer ziet. Anderzijds is het ook mogelijk dat je jaar en dag met zo iemand omgaat, en dat je voor je sterft het nooit zult weten dat je met een toch redelijk bewuste persoon gans uw leven hebt omgegaan.
Het is nu eenmaal zo dat degenen die bezig zijn met licht, met harmonie voor de wereld – en dat is toch het kenmerk van deze priesteressen – dit niet te koop aanbieden. Het andere, degenen die met het duister bezig zijn in deze tijd, met de afbraak, zij zullen u wel vertellen wat het u kost om ingewijd te worden, of om de trap van bewustzijn op te gaan. Maar kijk even rondom u, beste vrienden, zie wat er op het ogenblik in uw wereld aan het gebeuren is, hoe overal, maar overal de wereld vergaat van geweld, afgunst, van mensen die machtziek zijn, hoe men mensenlevens opoffert om zelf te trachten de macht te handhaven. En dit, spijtig genoeg, gebeurt niet enkel in politiek, maar gebeurt even sterk in religie, gebeurt even sterk in de zogezegde spirituele werelden, en dan druk ik mij voor deze tijd nog zeer zacht uit.
En dan kan ik misschien wel zeggen, dat de echte heks, de echte priesteres voor deze tijd hard nodig is. Deze mensen zijn in de evolutie die nu bezig is voor deze aarde van cruciaal belang. En gelukkig, dat zeg ik er duidelijk bij, zijn zij niet publiek gekend. Want moesten zij publiek gekend zijn, dan kan ik u garanderen dat de inquisitie van de Middeleeuwen zich onder een moderne vorm zal uiten en zal trachten deze mensen zo snel mogelijk aan onze zijde terug te hebben. Want op het ogenblik zijn de demonische krachten op deze wereld zo sterk, dat zij proberen alles, maar alles te doen om de chaos zo sterk mogelijk naar voor te schuiven. Dit is eenmaal een noodzaak in de totaliteit, dit is eenmaal onvermijdelijk bij de wisseling die nu bezig is van krachten en sferen.
En dan zeg ik tegen jullie: Ga er niet in mee, laat gewoon deze zaken aan u voorbij gaan. Zoek in uzelf de harmonie, zoek in uzelf waar u zich goed bij voelt, het licht, de vriendschap, de God in u. Wees in harmonie met de natuur rondom u, wees in harmonie met uw naasten, niet uw naasten in Afrika, maar de naaste die naast u zit, die naast u woont, die met u leeft. En op het ogenblik dat je dat allemaal kunt, dan zal je opmerken dat het gebeuren aan u voorbijgaat en dat je misschien op een bepaald ogenblik een ware heks tegenkomt, die op dat moment u misschien het juiste woord zegt, waardoor uw ganse leven wijzigt en weer waardevoller is geworden.
En dat maakt het misschien zo mooi, beste vrienden, de oude heksenverhaaltjes, vooral die voor kinderen, was de heks niet vatbaar. Ik spreek nu niet over de boze heks van Hans en Grietje, maar de gewone oude verhalen. In vele gevallen werd de heks soms beschreven als een lieve dame die de kinderen soms hielp, en zo verder. Voor de kinderen was ze er, maar wanneer ze dit wouden bevestigd zien, was ze plots verdwenen. Wanneer er volwassenen bijkwamen en over spraken, was het of er was niets geweest. En toch hadden die kinderen ze gezien, hadden die kinderen ervan geleerd. En was het in vele gevallen voor de kinderen een zeer positief gegeven.
De kerk in uw contreien heeft het dan veranderd en heeft van de heks de engel gemaakt. En wanneer dan een kind daarover sprak, dan was het wel een engel-Gods die het kind geholpen had en iedereen was tevreden. Maar wat maakt het uit, of het verpakt is onder de vorm van de oude wijze dame, of het verpakt is onder de vorm van een engel, of misschien in een andere cultuur verpakt is onder de vorm van een elfje, of van een hadj, wat maakt het uit? Niets. Wanneer de harmonie er is tussen het kind en in sommige gevallen tussen de volwassenen, dat is belangrijk. En al de rest is bijzaak. Zo.
Zijn er nog vragen?
Ik had nog een vraagje. Weet een heks altijd dat ze een heks is? Of kan het zijn dat een persoon ook een zekere ontwikkeling moet doormaken, tot een zeker besef moet komen om dat te weten?
Tussen weten en aanvoelen kan een groot verschil zijn. Wanneer ik zou zeggen: Je weet het altijd; is dit een fout. Maar wanneer ik zeg: Je voelt het, je neemt het waar onder bepaalde condities, onder bepaalde omstandigheden; dan is dit juister. En wat ook is, dat is dat degene die dus op die weg gaat, die daarvoor geïncarneerd is, steeds de juiste mensen op de juiste plaats zal tegenkomen. O, niet op een manier van: hé, we gaan u hier even eens inwijden, of we gaan u hier even tot heks promoveren, neen. Maar heel simpel toevalligheden, mensen die je tegenkomt, die u wijzen op iets, waardoor bij u een ganse denkpiste aan gang gaat. Mensen die u bepaalde sleutels geven, steeds zonder dat u erom vraagt. Want in al die evoluties is het zo, dat degene die de weg bewandelt, niet degene is die overal vragen gaat stellen. Het is, om het zo uit te drukken, in de oude terminologie, de meester die de leerling kiest. En dit is ook niet 100% juist. Want de meester kiest als dusdanig niet, de meester weet en voelt aan: dit is de leerling, dit is mijn gelijke. Dit klinkt misschien raar, maar het is belangrijk dit te beseffen. Want degene die de priesteres verder helpt, weet goed genoeg, dat wanneer de ontwikkeling zich voltrekt, degene die hij helpt, op een bepaald ogenblik evenwaardig terug zal zijn. Ik bedoel hier wel in de stof. Want het kan best zijn dat geestelijk gezien, dit aan elkaar verwante entiteiten zijn. Of zoals de mensen graag zeggen, verwante zielen. En dat zij gewoon elkaar op de weg in de incarnatie verder helpen.
De meester, om het zo uit te drukken, zal zich nooit als meester voordoen. Zal ook nooit zeggen: Kom jij bent mijn leerling, loop maar mee. Maar zal er wel voor zorgen, dat je de nodige kennis en informatie krijgt, om voor jou de wegen te openen, waarvoor je hier op deze wereld bent gekomen. En zo gaat het voor iedereen die op deze wereld met een bepaalde taak is geïncarneerd, die zoekende is, om het zo uit te drukken. De toevalligheden in het leven van zo iemand zijn legio. Maar het zijn geen toevalligheden. Het is gewoon het kosmische web waarvan je deel bent.
Ik hoop dat ik het zo duidelijk mogelijk naar voor heb gebracht, om zeker geen verkeerd idee of geen verkeerd beeld te schetsen.
Broeder, waar haalt de heks concreet gezien haar kennis? Is dat voornamelijk uit zichzelf, van hetgeen dat ze al opgebouwd heeft? Of is het meer via de tweede werkelijkheid die ze voor zichzelf opbouwt en daarin zich aansluit op kosmisch niveau? Moet ik het zo zien?
Dit is een redelijk aanvaardbare formulering. De heks als dusdanig zal haar kennis meebrengen in haar incarnatie, zoals iedere andere entiteit die incarneert zijn kennis meebrengt. Maar, voor velen die geboren worden is er een afsluiting, omdat het bewustzijn nog niet draagkrachtig genoeg is om in dit stoffelijk lichaam de kennis die al opgedaan is in deze mate te gebruiken en te verwerken. Wanneer we spreken over de echte heks of de echte priesteres, dan krijg je entiteiten die al een redelijk bewuste incarnatie uitvoeren, of toch proberen uit te voeren, waardoor zij, langzaam maar zeker, bij hun ontwikkeling van kind naar puber en zo naar volwassene, de gevoeligheden zien ontwikkelen, niet alleen die behoren tot de stoffelijke eigenschappen van het lichaam, maar tezelfder tijd wat de geest aan inhoud in zich draagt. En hier gaat dan, vooral in de pubertijd beginnende, er een overdracht zijn. In vele gevallen zijn het meestal niet de braafste en de zoetste kinderen, want voor die kinderen ontstaat er een innerlijke spanning. Het kunnen kinderen zijn die langs de ene kant nogal opvallend zijn, of langs de andere kant zich volledig in hun wereld terugtrekken.
Maar goed, eens dat dat proces voorbij is, en het lichaam – en dat is toch belangrijk – heeft zijn fysieke stabiliteit gevonden, zijn biologische stabiliteit, gaat er een sterkere wisselwerking ontstaan tussen de geest, die gaat proberen zoveel mogelijk te sturen. Wat krijg je dan? Dat er een nieuwsgierigheid ontstaat naar alle spirituele zaken, geestelijke zaken. Dat door toevalligheid bijvoorbeeld zo iemand een cadeautje krijgt, een boek kaarten, een boek bijvoorbeeld over de kabbala, of bijvoorbeeld een boek over reïncarnatie, het is al gelijk. Dat weer prikkelt en geeft de geest mogelijkheid, vooral, zeker in het begin, tijdens de slaap, meer invloed te gaan uitoefenen op de denkfuncties, het onderbewustzijn ook, van de persoon. En zo krijg je een geleidelijke ontwikkeling.
Op een bepaald ogenblik zal dan ook, en dit is meestal zeker niet bewust en in de beginstadia herinnerbaar, de geest tijdens de slaap zeer vaak uittreden en scholing en lering opdoen. Deze lering en scholing wordt dan vertaald naar het lichaam. Dit kan soms zich uiten via droombeelden, soms helemaal niet. Maar – en dit is toch belangrijk – de gevoelszaken, de lering die gebeurd is in de geest, wordt als het ware als een stempel gezet in de denkwereld van het fysieke lichaam. En daardoor krijg je weer, dat langzaam maar zeker deze personen sterker en sterker aan hun geestelijke ontwikkeling bezig zijn. Zo ontstaat ook zeer snel het besef van de tweede werkelijkheid en gaan deze door meditatie en zo verder, of soms ook, want verschiet niet, door gebed, want de evolutie kan evengoed via een redelijk strenge religie gaan, maar via een concentratiepunt, laat het mij zo zeggen, tot verdere ontwikkeling. En jaar na jaar zie je dan dat je meer en meer leert en doet en dat de toevalligheden in dat leven steeds minder en minder toevalligheden zijn. Dat je de juiste personen steeds tegenkomt, dat je toevallig een boek pakt, het openslaagt en een gewone regel leest dat voor u een antwoord is op iets wat je zocht, en zo verder. Dit zijn allemaal kleine gebeurtenissen die plaatsgrijpen.
Tezelfder tijd ontstaat er ook een steeds sterkere wisselwerking tussen de geest die het lichaam bevoertuigt, met als gevolg dat ook, wat de mensen noemen, de paranormale begaafdheden in vele gevallen zeer sterk gaan ontwikkelen. Dat je een voorvoelen krijgt, of een helderhorendheid, een helderziendheid, noem maar op. En hoe ouder het lichaam wordt, hoe sterker al deze gaven zich voordoen. Belangrijk in deze is dan wel dat je daar een evenwicht kunt in houden. Want op het ogenblik dat er een onevenwicht ontstaat, kan dit leiden tot een periode van stilstand, tot een periode van ziek zijn. Niet dat dit weer slecht is, het is een evolutie in het geheel. Maar wanneer dat je dit weet, dit voelt, kun je er al rekening mee houden. Om uiteindelijk te komen, wanneer je op oudere leeftijd bent, over een kennis te beschikken die, laat ons zeggen, ten opzichte van de doorsneemens die je omringt, vele malen groter is. Terzelfder tijd zal je ervaren dat je eigenlijk niet meer betrokken bent bij de maatschappij waar je op dat moment als het ware in functioneert. Maar dit is juist het positieve, omdat je vanuit die situatie weer een enorme betekenis kunt hebben voor degenen die zoekende zijn.
Kunt u iets concreter zijn over die tweede werkelijkheid die ze creëren?
De tweede werkelijkheid is een werkelijkheid die ontstaat in de eerste plaats uit de gevoeligheid die de geest in u heeft en de stoffelijke gedachteopbouw. Deze twee zaken tezamen gaan voor u een werkelijkheid creëren die naast de normale werkelijkheid plaatsvindt. Dit kan onder andere tot gevolg hebben dat tijd voor u in bepaalde handelingen wegvalt, dat je toegang krijgt tot kennis, of kennis in u opneemt, zonder dat je daarvoor, zoals iemand anders, een boek of een ander instrument moet raadplegen.
Een tweede werkelijkheid is een werkelijkheid die op dat ogenblik enkel en alleen voor u bestaat en die je zou kunnen vergelijken, alhoewel het vergelijk niet 100% opgaat, maar voor jullie als stofmens misschien wel het aannemelijkste is, je kunt het vergelijken: wanneer je aan onze zijde bent en je bent in Zomerland, Zomerland is uw eigen wereld, uw eigen gedachtewereld, wel, dat is de tweede werkelijkheid die je in de stof zo opbouwt. En houd daar rekening mee, die tweede werkelijkheid is even reëel en even sterk als die eerste, beantwoord aan dezelfde kosmische wetmatigheden, beantwoord aan dezelfde harmonieën. Daarmee wil ik zeggen, dat wanneer je als heks, om het zo uit te drukken, in die tweede werkelijkheid een procedure uitvoert, dat deze procedure reëel tot stand komt in de eerste werkelijkheid, wanneer zij daar naar gericht is.
In zwarte magie bijvoorbeeld, en dat is makkelijker gekend bij iedereen, zou je kunnen zeggen: de tovenaar in Afrika die een pijl schiet naar zijn vijand, op honderden kilometers van hem vandaan, vanuit zijn tweede werkelijkheid, een geestelijke pijl om hem te doden. Zie je dat dit gebeurt? De pijl die afgeschoten is, doet op dat moment de andere sterven. Niet door die gedachtepijl, maar door die werkelijkheid. Ik geef dit voorbeeld omdat vele mensen dit kennen, er al over gelezen hebben, over zulke zaken.
Nu, wanneer we dit in positieve zin toepassen, kun je daar zeer veel mee realiseren. Alleen is het mij niet toegelaten u daar voorbeelden van te geven, omdat wanneer ik dit zou doen, en je zou dit gaan proberen toe te passen, en je kent de spelregels niet volledig van de tweede werkelijkheid, je een verantwoordelijkheid op u laadt, die eigenlijk groter is dan je aan zou kunnen. Daarom is het mij niet toegestaan om daar met duidelijke voorbeelden, die in praktijk toepasbaar zouden zijn, naar voor te komen. Ik hoop dat u mij daarin vergeeft.
Ik doe mijn best. Nee, nee, geen probleem.
Zijn er nog vragen? Zo, het vragenuurtje is voorbij.
Als ik nog een vraag mag stellen? Broeder, dus eigenlijk is een heks te aanzien als een magiër, en eerder een magiër dan een esotericus.
Dat is redelijk juist gedefinieerd. Het is zo dat een heks, door hetgeen wat ze gelooft, door haar ervaring, in de eerste plaats een wit magiër is. Maar vergeet echter niet dat om een goede wit magiër te zijn, je zeer veel kennis nodig hebt. En dat het ene leven misschien een practicum kan zijn en het andere leven misschien meer een theoreticum, en dat je zo een enorme weg kunt gaan. Het kan ook best zijn dat er in een bepaald leven een combinatie ontstaat van beide. Het kan ook best zijn dat je een bepaald ogenblik samen met een geestverwant verder gaat, enzovoort.
Wat wel een gegeven is, is dat degene die echt deze weg bewandelt zich buiten altijd de maatschappij een beetje stelt. Hoogstwaarschijnlijk zal de maatschappij het niet opmerken, maar de werkelijkheid van de priesteres is, dat de regeltjes van de maatschappij voor haar niet van toepassing zijn. En dat is een heel belangrijk gegeven. Maar dit is niet enkel en alleen voor de heks. Dit geldt ook voor de magiër. Dit geldt ook voor de esotericus die wil doordringen in de werkelijkheid. Dit geldt in feite voor iedereen die met deze krachten, met deze energieën, met deze harmonieën bezig is.
Zo, ik hoop dat ik jullie vanavond een beetje een handig beeld heb gegeven van wat de echte vrouw is die jullie zo graag als heks omschrijven of als Wicca. Al de rest, beste vrienden, kun je lezen in boeken. Er is heel veel geschreven al de laatste jaren, over Wicca, over inwijding van Wicca en zo verder. Daarom wou ik op deze avond deze zaken terzijde laten en met jullie, en petit comité, een klein reisje te maken naar de werkelijkheid van de echte heks. En dat zal je niet zo rap in alle mogelijke boeken vinden. En als je geluk hebt in uw leven, dan kom je misschien wel eens zo iemand tegen en dan zal je nog aan deze avond terugdenken als: hé tiens, dit heb ik ooit ergens gehoord, dit is gebeurd; en dan heb je misschien geproefd van harmonie, of heb je misschien, zonder dat je het weet, een kleine of een grotere inwijding gekregen, en dan kun je zeggen, dat het leven dat je leeft weeral een gans stukje meer waard is geworden, dat het zeker niet verloren is geweest.
Inleiding tot de meditatie
Zo, en dan rest er mij niet veel meer anders dan deze avond te besluiten. Zoals gewoonlijk zullen we dit doen met een meditatie. En ik zou op een avond als deze jullie misschien even meenemen in een tweede werkelijkheid. Jullie misschien even laten proeven van de wereld die naast u ligt. De wereld waar je dagdagelijks mee geconfronteerd wordt, maar die je niet ziet. En toch de wereld die op u een enorme impact kan hebben. Een wereld vol van licht, een wereld vol van kracht, een wereld die, wanneer je u ervoor openstelt, de mogelijkheid geeft om de gelukkigste mens op aarde te zijn. En dit betekent al iets in een tijd als deze.
Meditatie: Tweede werkelijkheid
Stel u nu even voor: we bevinden ons midden in de natuur. De natuur die volledig in evenwicht is. De natuur niet verstoord door alle mogelijke geluiden van de moderne maatschappij. Dit stukje natuur ligt buiten elke vliegroute. Ver van elke snelweg. Ver van elke stad. Dit stuk natuur is een eiland van rust, omgeven door een oceaan van stilte. En wanneer we ons in dit stukje natuur verplaatsen, dan zien we hoe de struiken ons groeten, hoe de bomen ons groeten, hoe de dieren ons groeten. We zijn er gewoon één mee. We behoren tot deze eenheid, tot deze harmonie.
En dan gaan we gewoon tot de top van de groene heuvel. En op die top van die groene heuvel, daar zien we hoe de natuur een kring heeft uitgeslepen. Een schitterende kring. Een kring van kristallen waar het zonlicht in weerkaatst. Een aura van licht in alle mogelijke kleuren, in alle mogelijke vormen. En met ons allen, zoals we hier zijn, stappen we binnen deze kring. We worden opgenomen in dit kleurenspel. We gaan zitten binnen deze kring. En we voelen ons één worden met de aarde, de kracht van de aarde. We voelen de energieën van de aarde door ons lichaam stromen. En alles wat ons bedrukt, alles wat voor ons disharmonie is, vloeit weg. Want binnen deze kring, binnen dit geheel, komen we volledig in harmonie met de kracht van de aarde.
Terzelfder tijd straalt de zon. We kijken in het vuur van de zon. We worden niet verblind. Want we zien de kracht, we zien de harmonie, we zien de eenheid die dit vuur veroorzaakt. Dit vuur betekent leven. En via ons, via de wisselwerking, aarde, lichaam, vuur, is er een eenheid. Een eenheid die versterkt wordt door de wind. De wind die ons komt strelen, de wind die we door onze haren voelen, die we over onze huid voelen. Maar ook de kracht, de lucht die we inademen, de rijkdom van zuurstof. Dit alles vernieuwt ons. Geeft ons kracht. En het spel van de lucht, van het vuur, van de aarde, geeft ons het water.
Het water dat ons aangereikt wordt, dat onze dorst laaft. Het water dat de kracht bevat van het leven. Het water dat ons innerlijk zuivert. En dan, in deze magische cirkel, deze heksenkring, zoals de mens zo graag zou zeggen, ervaren we, dankzij deze harmonie, deze krachten, deze krachten van de kosmos, het samenvloeien van alle stoffen. Ervaren we erin de geestelijke werkelijkheid. We voelen ons één, één met het totale gebeuren, opgenomen in die ene grote kosmische goddelijke kracht. En voor de één zal dit misschien Isis betekenen. Voor de andere zal het misschien Bel zijn. Voor een volgende misschien Jahweh. En zo kunnen we zoveel namen naar voren brengen. Ieder zal zijn eigen gevoeligheid daarin hebben. Want ieder van ons binnen deze kring gaat zijn eigen weg. Ieder van ons binnen deze kring voelt nu zijn eigen straal. Want ieder behoort tot zijn eigen straal. Maar samen vormen deze stralen de harmonie. Samen vormen zij een kleurenpracht, schoner dan de mooiste regenboog die u zich ooit als mens kunt voorstellen. Want deze kleuren zijn kosmische kleuren. Deze kleuren weerspiegelen de grote wetmatigheden die de kosmos dragen. Deze kleuren zijn de krachten waardoor het u mogelijk is in uw leven, in de stof, verder te komen, betekenis te hebben, waarde te hebben in dat prachtige geheel.
En zo kunnen we zeggen, zal de een de godin laten spreken en de andere de God. Maar wanneer zij de harmonie voelen, zullen ze ontdekken dat God of godin in wezen maar één is. Eén kracht. Een kracht van wie wij de naam niet uitspreken. Omdat zij zo groot is, dat zij voor ons niet verwerkbaar noch vatbaar is. Maar anderzijds betekent deze kracht voor ons de waarheid, de bewustwording, de inwijding in onszelf. Want dankzij deze kracht beseffen wij dat we niet buiten ons moeten zoeken, maar dat we gewoon moeten gebruiken wat in ons aanwezig is. Want alles wat er ook maar kan bestaan, is deze die we geen naam geven. En daar zijn we, als heks, of magiër, of priesteres, of mens, of naam dat je het ook wilt noemen, deel van. Deel.
En dankzij deze kracht kunnen wij, ieder voor zich, voor deze aarde, een betekenis hebben, een vervulling volvoeren die zo groot is, dat zonder ons deze aarde niet kan bestaan. En dit beseffende, deze kracht beseffende, geeft ons de mogelijkheid om welke leerschool dan ook die het stoffelijke leven ons voorhoudt, of voor ons in petto heeft, door te maken. Want dat is de zin, beste vrienden, van het stoffelijke leven. Ertoe kunnen komen, het inzicht te krijgen van deze enorme mogelijkheden, van deze enorme krachten die in u aanwezig zijn, in ieder van ons, wanneer wij maar beseffen dat wij onafscheidelijk een deel zijn van deze kracht. En dan maakt het niet meer uit welke naam wij eraan geven. De kracht is er. De weg is geopenbaard. Het is aan jullie hem te gaan.
En dan kunnen we zeggen, ieder gaat terug naar zijn eigen bron. Maar je gaat terug als herboren. Je gaat terug vervuld met de krachten van de kosmos. Beseffende dat in ieder van jullie de kern aanwezig is om een leven vol van ontdekkingen, vol van inwijdingen, vol van inspiraties, te leiden. Beseffende, dat wanneer je deze krachten gebruikt, de wereld rondom u een andere zal zijn. Beseffende, dat bij gebruik van uw krachten de spelregels die het tot hiertoe volgde, zich opheffen. Dat de stoffelijke regels vervagen voor de kosmische harmonieën, voor de krachten die eeuwig zijn. Ontdekkende dat de harmonie tussen elkaar primeert, boven elke afspraak, boven elke wet die de mens in de stof hem zo graag beperkt. Want dat is ook één van de krachten. Het geloof in uw eigen kunnen, het geloof in uw eigen mogelijkheden, het geloof in de kracht, die maakt dat je zegt: Dit is mijn weg, dit is de weg die ik gaan moet om mezelf in dit leven waar te maken.
Zo, mijn beste vrienden, er is mij niets meer dan jullie nog een gezegende avond toe te wensen. Denk nog vele malen na over hetgeen je hier gehoord hebt. Je hoeft heus niet met mij akkoord te gaan. Maar wat misschien wel interessant is, is dat hetgeen wat je nu ervaren hebt in de meditatie in uw hart draagt en misschien op uw geëigende manier het deelt met degene die naast u leeft.
